Domov Novinky Samsung pripravuje smartfón s Tizenom, máme fotky

Samsung pripravuje smartfón s Tizenom, máme fotky

Zdielať

Operačný systém Tizen pred pár rokmi súperil s veľkými rivalmi ako je Android či iOS, nepodarilo sa mu ale presadiť a tým sa dostal takmer do úplného zabudnutia. Samsung sa ale nevzdáva a chystá sa predstaviť nový smartfón práve s týmto operačným systém. Malo by sa jednať o základný model Samsung Z2, ktorý bude konkurovať modelu Z1 s Androidom.

samsung z2

O označení sa ešte stále diskutuje, zverejnené fotky síce hovoria o modely Z, podľa už skorších únikov by ale malo ísť o model Z2. Tento smartfón sa dizajnom celkom zásadne líši od Z1, ktorý sa podobá skôr na najnovšie modeli zo série A. Dizajnovo sa ale vracia k starším vlajkovým lodiam ako je S4 a podobne, s ktorými zdieľa oblé hrany aj rohy. Podľa dostupných informácií sú špecifikácie jasné – 32-bitový štvorjadrový procesor, gigabajt operačnej pamäte, 2000 mAh batéria a Tizen 3.0 UI.

Čo sa týka displeja, úniky hovoria o qHD TFT-LCD displeji, o veľkosti sa ale nehovorí zatiaľ nič. Očakávať pravdepodobne môžeme malú uhlopriečku, približne 4“. Potešujúcou správou je ale podpora sietí štvrtej generácie (LTE), čím sa aj bude líšiť od modelu Z1. Uvidíme ako si poradí s konkurenciou operačný systém Tizen a či vôbec jeho nasadenie bude mať význam, keď sú už na trhu viac-menej pevne usadený traja veľký hráči – Android, iOS a Windows.

Zdroj: GSMarena.com