Domov Periférie Recenzia: TP-Link UH720

Recenzia: TP-Link UH720

Zdielať

USB rozbočovač TP-Link UH720 je ideálnou voľbou pre tých, ktorí potrebujú rozšíriť počet USB portov počítača na prenos najrôznejších dát. Ak totiž chce používateľ zároveň pripojiť cez USB externý disk, počítačovú myš, klávesnicu, tlačiareň alebo externú napaľovačku, počet portov pravdepodobne nebude stačiť.

TP-Link UH720 01

USB rozbočovač má pritom sedem USB portov typu 3.0, ktoré sú až desaťnásobne rýchlejšie ako USB 2.0 a prenosová rýchlosť dát dosahuje až 5 Gbps. Všetky porty sú však zároveň spätne kompatibilné, možno ich použiť aj so staršími zariadeniami. Vďaka ďalším dvom 2,4 A nabíjacím portom získa používateľ ľahko dostatok energie pre všetky mobilné zariadenia.

TP-Link UH720 02

Veľký výstupný prúd poteší najmä tých, ktorí majú smartfóny s podporou rýchleho nabíjania, vďaka čomu sa ich zariadenia z USB rozbočovača nabijú oveľa rýchlejšie. UH720 je vybavený dvoma napájacími USB portami, ktoré nastavujú nabíjací prúd podľa parametrov pripojeného zariadenia so systémom iOS alebo Android. Práve na nich možno dosiahnuť maximálne 2,4 A pre rýchle nabíjanie.

TP-Link UH720 03

Najčastejšie sa problém s nedostatkom portov prejavuje pri ultrabookoch, možno naň naraziť aj pri tabletoch. Vzhľadom malé hrúbky zariadenia tu väčšinou nachádzame len minimum portov. Pri ultrabookoch dva, pri tabletoch sotva jeden. A to je žalostne málo. Stačí, ak pripojíme myš a prípadnú redukciu na internet, či externý disk a priestor pre USB kľúč už nenájdeme.

TP-Link UH720 04

Hoci na rozdiel od ultrabookov a tabletov nie sú na tom notebooky až tak zle, nájdu sa aj takí používatelia, ktorí majú zapojených veľa vecí naraz a bežne dostupné štyri USB porty im nestačia. Tento rozbočovač tak iste poteší aj týchto používateľov, ktorí sa už nebudú musieť rozhodovať čo si do notebooku pripoja a čo nie. Azda jedinou nevýhodou sú dva 2,4 A USB porty, ktoré možno využiť len na nabíjanie mobilných zariadení – pomocou nich nemožno pripojiť zariadenia k počítaču.

TP-Link UH720 05

Patríte medzi náročných používateľov, ktorým súčasný počet USB portov nestačí? Používate ultrabook, alebo tablet a potrebujete naraz zapojiť viac zariadení? Potom je TP-Link UH720 vhodnou voľbou. Je to štýlový doplnok k mobilným zariadeniam. Na napájanie rozbočovača možno použiť externé napájanie. Oceňujeme, že výrobca pribalil adaptér v balení.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 165×65,5×17,5 mm
Hmotnosť: 450 gramov
Vstupné konektory: 1× microUSB 3.0 (typ B)
Výstupné konektory: 9× USB 3.0 (z toho 2× 2,4A len na nabíjanie)
Napájanie: 1× 12V/4A (adaptér je súčasťou balenia)
Podpora: Windows, Mac OS X a Linux

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Dizajn rozbočovača
+ Kompaktné rozmery
+ Plug-and-Play
+ Možnosti rozšírenia funkcionality
+ Napájací adaptér v balení

Mínusy
– 2,4A porty nemožno použiť na komunikáciu s PC

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu TP-Link UH720 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: TP-Link