Domov Periférie Recenzia: TP-Link PB50

Recenzia: TP-Link PB50

Zdielať

Azda každý používateľ smartfónov zažil situáciu, keď mu kapacita batérie dochádza, ale zdroj energie nemá k dispozícii. Veľmi populárnymi pomocníkmi sú v súčasnosti powerbanky, teda externé batérie, ktorými možno dobiť mobilné zariadenia práve vtedy, keď nie je na dosah elektrická sieť.

tp-link-pb50-01

Mnohé powerbanky sa vyznačujú pekným dizajnom, iné svojou kapacitou a niektoré cenou. TP-Link, výrobca najmä výrobou sieťových produktov, ako sú routere či powerline adaptéry, má však v portfóliu aj 10000 mAh powerbank s dvomi USB portami. Dva porty sú výhodou najmä v dnešnom svete mobilných zariadení, keď výkon raketovo stúpa a nároky na batériu s ním. Externé batérie sa vďaka tomu stávajú vítaným príslušenstvom každého majiteľa smartfónu.

tp-link-pb50-02 tp-link-pb50-03 tp-link-pb50-04

Najmä preto sú aj veľmi obľúbené a na trhu často vyhľadávané medzi zákazníkmi. Powerbank sa však hodí najmä častým cestovateľom, ktorí nemajú vždy dostupnú elektrickú sieť, ale tiež aj používateľom, ktorí používajú zariadenia aktívne a nestačí im výdrž batérie. Predajné balenie obsahuje samotný powerbank, 15 cm prepojovací microUSB-USB kábel a tiež prenosné ochranné puzdro spolu s manuálmi. Výrobca totiž predpokladá, že bude mať používateľ svoju nabíjačku. Toto je však štandardom pri všetkých powerbankoch.

tp-link-pb50-05 tp-link-pb50-06 tp-link-pb50-07

Oceňujeme luxusné a zaujímavé spracovanie s matným povrchom čierno-striebornej kombinácie. Na prednej strane je logo spoločnosti a tiež štyri LED diódy informujúce o stave kapacity batérie (100-75%, 75-50%, 50-25% a 25-0%). Na bočnej strane je vypínač, spredu je dvojica USB výstupných portov na nabíjanie mobilných zariadení a microUSB konektor pre nabitie powerbanku.

tp-link-pb50-08 tp-link-pb50-09 tp-link-pb50-10

Použité sú tu Li-Pol články od spoločnosti LG, ktoré sa vyznačujú zvýšenou tepelnou odolnosťou, predĺženou životnosťou a technológiou obmedzujúcou vznik vnútorných skratov. Proti poškodeniu samotného zdroja a pripojeného zariadenia je powerbank vybavený tiež radou ochrán – proti skratu, prepätiu, preťaženiu, prebitiu, podvybitiu a prehriatiu. Powerbank má dva USB porty, ktoré umožňujú nabíjanie dvoch zariadení zároveň – tabletu a telefónu. Zatiaľ čo jeden port poskytuje 5V/2A, druhý potom 5V/1A.

tp-link-pb50-01

Powerbank sa nám páči – zaujal nás dizajnom, kvalitne spracovanými materiálmi a tiež vysokou kapacitou. Azda jediným negatívom je dlhé nabíjanie a oveľa nižšia reálna kapacita. Toto je však dané už elektronikou samou a jej fyzikálnymi zákonmi, kde pri prepočtoch (medzi 3,75V a 5V), pri nabíjaní a vybíjaní powerbanku či nabíjaní mobilných zariadení dochádza aj k tepelným stratám. TP-Link PB50 však rozhodne odporúčame.Parametre a špecifikácie:

Batéria: Li-Ion
Kapacita: 10000 mAh
Rozmery: 140×79×19 mm
Hmotnosť: 282 gramov
Vstup: 1× microUSB, 5 V/2 A
Výstup: 2× USB, 5V/2,1 A
Počet cyklov: min. 500

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Kvalitné konštrukčné spracovanie
+ Vysoká kapacita 10000 mAh
+ Prijateľná cena zariadenia
+ Zaujímavý dizajn powerbanky
+ Dodávané puzdro v balení

Mínusy
– Dlhé nabíjania powerbanky
– Reálna kapacita je nižšia

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu TP-Link PB50 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: TP-Link