Domov Periférie Recenzia: Niceboy X-fit Watch

Recenzia: Niceboy X-fit Watch

Zdielať

V redakcii sme otestovali smart hodinky Niceboy X-fit Watch. Vyznačujú sa týždňovou výdržou a disponujú funkciami na monitorovanie fitness aktivít.

Niceboy X-fit Watch možno označiť za cenovo dostupné smart hodinky, stoja 50 eur. Majú štvorcový tvar so zaoblenými hranami. Konštrukcia je z pevného, ľahkého hliníka, čo sa podpísalo na ich hmotnosti 20 gramov. Ich dizajn je minimalistický, moderný a vhodný pre mužov i ženy. Za viac-menej samozrejmosť pri drahších modeloch berieme vodeodolnosť. Tá je aj v testovaných hodinkách podľa štandardu IP68. Kúpanie s hodinkami, ostriekanie vodou, alebo dážď im nerobí problém. Páči sa nám ohybný a mäkký remienok, ktorý pri nosení dodáva používateľovi lepší komfort.

Funkcie sú obmedzené na niekoľko športových aktivít (turistika, plávanie, cyklistika, basketbal, beh, chôdza) a sú vhodné pre bežných používateľov, ktorí nemajú vysoké nároky na príliš veľa funkcii. Samozrejmosťou je krokomer, pričom dokáže zmerať rýchlosť pohybu, čo ocenia najmä cyklisti. V rámci každodenného používania zobrazujú notifikácie a upozorňujú na prichádzajúce hovory a správy z viacero aplikácii, zobrazujú aktuálny stav počasia. Hodinkami možno ovládať aj hudbu. Medzi ďalšími funkciami je meranie okysličenia krvi, srdcový tep a krvný tlak. Hodinky tiež merajú kvalitu spánku aj poskytnú informáciu, koľko trvali jednotlivé fázy spánku.

Zobraziť všetky informácie možno priamo na hodinkách, ktorých rozhranie je však iba v angličtine, alebo po synchronizácii priamo v aplikácii, ktorá je v slovenčine. Appka je prehľadná a intuitívna, problémy s prekladmi sme nezaznamenali. Používateľ môže zobraziť denné, týždenné aj mesačné súhrny meraných hodnôt a zistí, ako sa mu (ne)darí plniť preddefinované ciele. Výrobca udáva, že batéria má výdrž 168 hodín (7 dní), čo je v tejto cenovej kategórii štandard, v praxi sme však dosiahli 5 dní. Je to síce oveľa menej ako konkurenčné smart hodinky, ktoré sme testovali pred časom od spoločnosti Honor (Magic Watch 2). Tie nám v praxi vydržali s prehľadom 10 – 12 dní, avšak testované hodinky od Niceboy majú oveľa priaznivejšiu cenu.

Niceboy X-fit Watch sú zaujímavý model, najmä ak používateľ hľadá cenovo dostupné smart hodinky. Ponúkajú dostatok funkcii a hoci nemajú GPS modul, spárovanie s iPhonom alebo Androidom je bezproblémové. Páči sa nám moderný a elegantný štýl, ovládanie hudby a krytie IP68. Azda jedinou nevýhodou je iba jeden (čierny) farebný variant a nemožnosť vybrať si iné.

Zapožičal: Niceboy