Domov Periférie Recenzia: Logitech T620 Touch Mouse

Recenzia: Logitech T620 Touch Mouse

Zdielať

Je vhodná ako pre pravú, tak aj pre ľavú ruku. Celé zariadenie je štandardne dodávané v dvoch farbách. Náš testovací kus bol čierny, ale k dispozícii je aj v bielej farbe – v oboch prípadoch s jemným futuristickým hexagonálnym vzorom, ktorý dotvára jej imidž. Aj keď je vyrobená z plastu,  je perfektne spracovaná, a ani pri silnejšom stlačení na nej nepočuť žiaden rušivý zvuk.

Vrchnú časť myšky tvorí jeden kus lesklého plastu (resp. vysoko odolného polykarbonátu, čo je materiál podstatne odolnejší než bežne používané PVC). Celú vrchnú časť tvorí dotyková plocha, ktorá funguje ako jedno veľké klikacie tlačidlo. Oproti tlačidlám na myške T400 je však ľahšie stlačiteľné, takže sa môže stať, že sa občas nevyhnete nechceným klikom.

touch-mouse-t620-2

Dotyková plocha ľavého a pravého tlačidla je oddelená len virtuálne, nie však opticky. To by mohlo zvádzať k tomu, že sa občas netrafíte na to správne tlačidlo, ale nie je tomu tak. Horšie je to keď stlačíte pravé tlačidlo a na ľavom budete mať položený prst.

Myška totiž rozpoznáva niekoľko multidotykových gest a túto akciu vyhodnotí ako stlačenie ľavého tlačidla. V tomto prípade to znamená jediné – pri stláčaní jednotlivých tlačidiel, či už ľavého alebo pravého, musí byť to opačné voľné, čiže je potrebné prsty držať vo vzduchu. Jednoznačne môžeme povedať že dotyková plocha tejto myšky je veľmi citlivá.

touch-mouse-t620-4

Celá myška sa kĺže po dvoch teflónových plochách, ktoré sú umiestnené po okrajoch zariadenia. Vďaka nim sa hladko a ticho pohybuje po každom povrchu. Na spodnej strane myši sa našlo miesto aj pre mechanický vypínač On/Off a LED kontrolku stavu batérie. Napájanie tejto myšky zabezpečujú klasicky dve ceruzkové batérie AA so životnosťou 6 mesiacov. Zaujímavosťou je, že dokáže fungovať aj s jedinou AA batériou počas životnosti 3 mesiace.

Pod krytom batérií  má svoje cestovné miesto aj USB nano receiver, ktorý je v tomto prípade v nano prevedení a s technológiou Unifying, čo umožňuje na jeden prijímač napojiť ďalšie periférie s touto technológiou. V balení sme našli aj elegantné púzdro, ktoré sa určite osvedčí pri prenášaní zariadenia, keďže povrch je lesklý a hladký a pri nešetrnom zaobchádzaní by sa mohol doškriabať. Na myške musíme vyzdvihnúť nevšedné prevedenie, dobrý nápad, ale niektoré z jej funkcií by bolo potrebné doladiť a vylepšiť.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 112×64×28 mm
Hmotnosť: 80 gramov
Senzor: laserový 1000 dpi
Rozhranie: Logitech Unifying
Napájanie: 2× AA (súčasť balenia), výdrž 6 mesiacov
Kompatibilita: Windows 7 a vyššie, v iných OS nevyužijete všetky gestá

Hodnotenie: 85%

Plusy
+ Spracovanie
+ Rýchlosť
+ Jediná konkurencia Apple MagicMouse

Mínusy
– Ovládanie (niektoré funkcie)
– Veľmi jemný zdvih dotykového tlačidla

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Logitech Touch Mouse T620 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Logitech