Domov Audio Recenzia: Harman/Kardon Onyx Studio 3

Recenzia: Harman/Kardon Onyx Studio 3

Zdielať

Harman/Kardon prináša novú generáciu prémiových a zaujímavých reproduktorov, model Onyx Studio 3. Ponúkne prekvapivý výkon a futuristický vzhľad, ktorý padne do nejednej modernej domácnosti. Za toto všetko si nechá výrobca zaplatiť. Ako obstál reproduktor v našom teste?

harman-kardon-onyx-studio-3-01

V balení je zabalený reproduktor samotný, napájací adaptér (19V@2A), príručky k rýchlemu štartu a záručný list. Balenie má šikovný úchyt pre lepšie prenášanie kvádrového boxu, ktorý aj s reproduktorom váži zhruba 2,5 kg. Dizajn reproduktora je extravagantný a my sme si jeho vzhľad rýchlo zamilovali. Predná strana má tvar vypuklej paraboly a je potiahnutá textilnou mriežkou.

harman-kardon-onyx-studio-3-02

Hneď pri prvom kontakte sme mali obavy o to, či sa nemôže Onyx poškodiť miernym tlakom. Nemusíte však mať obavy, mriežka je dostatočne tuhá a jeho tvar sa pri hrubším zatlačení len mierne prehýba a vracia sa do pôvodného tvaru. Pod prednou mriežkou sú dva výškové meniče s priemerom 20 mm a dva basové meniče s priemerom 75 mm.

harman-kardon-onyx-studio-3-03

Reproduktor možno používať iba v jednej polohe a tú určujú dve pevne pripevnené „nohy“, ktoré aj pri vysokých hlasitostiach nijako nerezonujú a reproduktor pevne drží na svojom mieste. Aj napriek tomu, že Onyx je definovaný ako prenosný, na veľké prenášanie rozhodne stavaný nie je. Oceňujeme prítomnú integrovanú 2600 mAh batériu, ktorá podľa slov výrobcu vydrí prehrávanie hudby do piatich hodín.

harman-kardon-onyx-studio-3-04

Pri našom teste sme počúvali hudbu na úrovni 30% hlasitosti a výdrž dosiahla až sedem hodín. Aj pri tomto ozvučení je hlasitosť viac než dostatočná a zaplnila väčšiu miestnosť kvalitným zvukom s úrovňou tak, aby sa ľudia v nej nemuseli prekrikovať. Zo zadnej strany sú konektory – 3,5 mm audio jack vstup, napájací konektor a microUSB konektor pre servisných technikov. Ďalej je tu výkonný bass reflex, vo vrchnej časti zadnej časti reproduktora je aj príjemný úchyt pre pohodlné prenášanie tohto atypického reproduktora.

harman-kardon-onyx-studio-3-05

Z vrchnej strany je niekoľko ovládacích tlačidiel. Zľava idú po sebe ovládacie prvky párovacieho módu Bluetooth, prijatie/ukončenie telefónneho hovoru alebo ovládanie hudby, zníženie/zvýšenie hlasitosti a vypnutie/zapnutie. Tlačidlá párovania Bluetooth a zapínanie sú navyše podsvietené, takže je na prvý pohľad zrejmé, či je reproduktor v párovacom móde a či je zapnutý a nabíja sa, alebo či je vybitý. Podsvietenie je príjemné, neruší a má bielu farbu. Ak sa reproduktor vybíja, zapínacie tlačidlo začne blikať oranžovo.

harman-kardon-onyx-studio-3-06

So zariadením možno aj telefonovať. Výrobca sa chváli sadou niekoľkých kvalitných mikrofónov, ktoré majú funkciu odrušenie okolitého hluku, takže druhá strana počuje len to, čo má a to ešte v dobrej kvalite. Toto tvrdenie môžeme potvrdiť. S hovormi sme počas testovania nemali žiadne problémy a to ani keď sme boli od reproduktora ďalej. Mikrofóny sú tak aj pomerne citlivé.

harman-kardon-onyx-studio-3-07

Výkon je výborný, pri napájaní zo vstavaného akumulátora výrobca sľubuje výkon 4× 7,5W a pri napájaní zo siete dokonca 4× 15W. Keďže je reproduktor určený skôr na domáce použitie, chválime, že sa aj po dlhšej neaktivite sám nevypína a to ani pri napájaní zo vstavaného akumulátora. Poteší aj funkcia Harman/Kardon Dual Sound, ktorá umožňuje pri dvoch reproduktorov s touto funkciou prehrávať rovnakú hudbu na viacerých reproduktoroch.

harman-kardon-onyx-studio-3-10

Kvalita reprodukcie je jednoznačne bezkonkurenčná. Za sebou necháva aj drahšie a väčšie reproduktory určené na domáce použitie. Kvalita aj pomer basovej zložky je ideálny aj pri nízkych hlasitostiach. Ani pri vysokých hlasitostiach sa nedočkáme rezonancie či zníženia kvality reprodukcie. Pri polovičnej hlasitosti totiž reproduktor naplní aj celý byt kvalitnou hudbou a maximálna hlasitosť si vyskúšate maximálne pri zvedavosti, čo reproduktor dokáže.

harman-kardon-onyx-studio-3-08

Harman/Kardon Onyx Studio 3 je horúcou novinkou medzi prenosnými reproduktormi a zaujme predovšetkým ľudí, ktorí si potrpia na vzhľad, kvalitu a extravagantnosť. Za vyššiu cenu okolo 219 euro mu totiž prakticky nie je čo vytknúť, čo by ale pri nasadení takejto cenovky malo byť samozrejmosťou. Zaujímavé na produkte je tiež, že sa predáva exkluzívne v oficiálnych Apple Premium Resselerov (APR).Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 278×163×258 mm
Hmotnosť: 2071 gramov
Frekvenčný rozsah: 50 – 20000 Hz
Pripojenie: Bluetooth 4.1, 3,5 mm audio jack
Výstupný výkon:  4× 7,5 W (akumulátor), 4× 15 W (adaptér)
Menič: 2× 20 mm + 2× 75 mm
Podporované profily: A2DP V1.3, AVRCP V1.5, HFP V1.6
Batéria: vstavaná Li-Ion, 2600 mAh, výdrž 5 hodín
Ďalšie výhody: vstavaný mikrofón s možnosťou hands-free
Farebné prevedenia: čierna, biela

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Kvalita prevedenia
+ Dizajn reproduktora
+ Reprodukcia zvuku
+ Výdrž na batériu
+ Vstavaný mikrofón
+ Kvalitný bass reflex

Mínusy
– Vyššia cena

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Aktuálna cena Harman Kardon Onyx Studio 3 v slovenských e-shopoch: (Zdroj: Heureka.sk, )

Zapožičal: DSI Slovakia