Domov Novinky Prvý malvér na oprečaný systém iOS je na svete

Prvý malvér na oprečaný systém iOS je na svete

Zdielať

Aj keď je doba, v ktorej sa ešte stále nájde množstvo používateľov zariadení, ktorí ignorujú prevenciu ochrany proti vírusom, mobilná komunita začala tomuto riziku poškodenia zariadenia venovať dostatočnú pozornosť. Skoro každý dnes chráni svoje mobilné zariadenie antivírusom a dáva si pozor na sťahovanie potencionálne nebezpečných súborov.

IOS_malware_02

Avšak pri maximálnej opatrnosti boj proti vírusom a malvérom nikdy nekončí. Tak, ako to potvrdila nedávna udalosť používateľov mobilných zariadení s iOS v Číne, kde bol objavený úplne nový typ malvéru. Verní používatelia iOS majú predstavu o tom, že iPhone nie je možné napadnúť malvérmi či vírusmi, avšak realita je však dnes už iná. Prevrat v histórii bezpečnosti iPhonu prináša nový malvér YiSpecter, ktorý úž stihol zdvihnúť tlak nejednému užívateľovi iOS v Ázii.

Malvér robí šialený zmätok v aplikáciách, v reklamách a najmä v údajoch vlastníka zariadenia, ktoré bez povolenia nahráva, čím vypúšťa chúlostivé informácie na svetlo sveta, ako sú rôzne heslá a kódy. Taktiež napáda vyhľadávač Safari, v ktorom bez problémov dokáže upraviť uložené záložky. Aby toho nebolo málo, do všetkého sa navyše miešajú problémy s pornografickým materiálom. Najnáchylnejšie sú zariadenia s aktívnym jailbrejkom. Inštalovanie najnovšieho softvéru a inštalovanie kroku s oficiálnymi download kanálmi, ako App Store je zatiaľ jedinou istou voči typu tohto malvéru.

Zdroj: PhoneArena