Domov Novinky Prichádza dvojpásmový gigabitový router Archer C1200

Prichádza dvojpásmový gigabitový router Archer C1200

Zdielať

Spoločnosť TP-Link uvádza na slovenský trh Wi-Fi router Archer C1200, ktorý podporuje najnovší štandard Wi-Fi 802.11ac, vďaka ktorému dokáže prenášať dáta rýchlosťou až 1,2 Gbps. Okrem dostatočnej rýchlosti bezdrôtového pripojenia pre plynulé streamovanie multimédií a náročne online hry ponúka aj štyri gigabitové Ethernetové porty.

TP-Link Archer C1200 01

Nechýba ani zabezpečený prístup pre hosťov, rodičovská kontrola, USB port pre pripojenie externých zariadení a možnosť ovládať nastavenie pomocou mobilnej aplikácie. Router podporuje najnovšiu generáciu štandardu Wi-Fi s označením 802.11ac, ktorý umožňuje prenos dát vo dvoch pásmach – 2,4 GHz a 5 GHz – a dosahuje kombinovanú rýchlosť až 1,2 Gbps (867 Mbps v pásme 5 GHz a 300 Mbps v pásme 2,4 GHz).

Pripojiť k nemu vďaka spätnej kompatibilite je možné aj koncové zariadenia, ktoré podporujú iba predchádzajúce štandardy 802.11 a/b/g/n. Je vybavený tromi výkonnými externými anténami, ktoré zaisťujú stabilné pripojenie na veľkú vzdialenosť aj v členitom interiéri. Podpora dvoch pásem umožňuje vytvoriť dve samostatné siete, kde jednoduché úlohy ako e-mail alebo prechádzanie internetu prebiehajú v pásme 2,4 GHz, zatiaľ čo menej vyťažené pásmo 5 GHz je využívané pre činnosti náročné na kapacitu a plynulosť, ako je hranie online hier.

TP-Link Archer C1200 02

Okrem rýchlej bezdrôtovej siete ponúka router aj veľmi rýchle káblové pripojenie a to ako smerom von pomocou jedného gigabitového portu WAN, tak do vnútornej siete štyrmi gigabitovými portami LAN pre pripojenie zariadení ako sú herné konzoly, inteligentné televízie, digitálne videorekordéry a pod. Je vybavený aj multifunkčným USB portom, ku ktorému je možné pripojiť zdieľanú miestnu tlačiareň alebo externý pevný disk či dátové úložisko typu NAS.

Prístup k takto pripojenému zariadeniu je možný nie len z internej siete, ale aj vzdialene prostredníctvom FTP. Router je možné jednoducho konfigurovať a spravovať nie len z obvyklého webového rozhrania, ale aj pomocou aplikácie Tether pre mobilné zariadenia so systémami iOS alebo Android, ktorá je k dispozícii na stiahnutie zdarma z App Store či Google Play. Tether slúži k správe routeru od počiatočného nastavenia cez prideľovanie privilégií a rodičovský dohlaď po zdieľanie multimédií, všetko v prehľadnom používateľskom rozhraní.

Zdroj: TP-Link