Domov Novinky Predstavujeme hybridný bezdrôtový mesh a powerline

Predstavujeme hybridný bezdrôtový mesh a powerline

Zdielať

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový hybridný mesh Wi-Fi systém Deco P7, ktorý podporuje vytváranie sietí cez elektrické rozvody v dome, tzv. „powerline“.

Bezdrôtové aj powerline pripojenia spolupracujú a prepojujú jednotlivé jednotky Deco, ktoré tak poskytujú vyššiu rýchlosť prenosu dát a plné pokrytie bez hluchých miest. Vďaka tomu je možné jednotky rozmiestniť prakticky kdekoľvek v dome či kancelárii bez ohľadu na dosah bezdrôtového signálu. Stačí, aby bola jednotka pripojená v zásuvke a začne šíriť Wi-Fi signál pre pripojenie ostatných zariadení k internetu a lokálnym dátam. Deco P7 tak dokáže zaistiť pokrytie Wi-Fi signálom aj vo veľmi rozmanitom prostredí, ktoré by sa inak muselo riešiť množstvom rôznych sieťových prvkov.

Kúzlo kombinácie Mesh a Powerline plne ocenia používatelia, ktorí by radi využili výhody meshovej Wi-Fi siete, ale v dome či kancelárii majú problém so šírením bezdrôtového signálu, napríklad kvôli konštrukcii muriva alebo kvôli vzdialenosti medzi pokrývanými lokalitami. V takom prípade využijú meshové jednotky k vzájomnému prepojeniu práve elektrické vedenie. Táto výhoda sa využije aj v prípade, že sa bezdrôtový signál šíri bez problému. A to tak, že dátové prepojenie cez elektrickú sieť posilňuje už naviazané bezdrôtové pripojenie.

Deco P7 pracuje vo dvoch bezdrôtových pásmach pri rýchlosti AC1300, konkrétne v pásme 5 GHz (867 Mbps) a v pásme 2,4 GHz (400 Mbps). V elektrických rozvodoch potom dosahuje rýchlosť AV600 v štandarde HomePlug AV (600 Mbps). Systém je tvorený dvoma jednotkami, ktoré stačí vhodne rozmiestniť po dome či kancelárii, ale aj do vzdialenejších a menej dostupných miest. Je tak možné pokryť priestor od podkrovia až po garáž v suteréne, umiestnenú aj pod silnou železo-betónovou podlahou. Alebo tiež klasický panelový byt s nosnými stenami a vystuženou betónovou konštrukciou.