Domov Novinky Pomôže zlúčenie firiem predísť ransomvéru s kryptomenami?

Pomôže zlúčenie firiem predísť ransomvéru s kryptomenami?

Zdielať

Pod spoločnosť Chainalysis prechádza Excygent, aby mohli spoločne bojovať proti útokom ransomvéru súvisiacim s kryptomenami.

Spoločnosť Chainalysis získala forenznú firmu Excygent, ktorá sa zaoberá počítačovou kriminalitou, aby pomohla vládnym agentúram pri vyšetrovaní počítačovej kriminality. Platforma pre blockchainové dáta Chainalysis oznámila, že získala Excygent, ktorá sa zaoberá forenznou analýzou kybernetickej kriminality. Spoločnosť známa svojou spoluprácou s vládnymi aj súkromnými klientmi pri pátraní po kyberzločincoch, posilní úsilie Chainalysis v oblasti monitorovania transakcií v digitálnych menách. Excygent už v minulosti pomáhala organizáciám s kybernetickým vyšetrovaním a analýzou operačných údajov buď doplnením existujúcich kapacít, alebo poskytovaním kompletného riešenia vyšetrovania a analýzy, ktoré je balené ako služba. Príspevok na blogu Chainalysis tiež vrhá svetlo na spoluprácu medzi týmito dvoma spoločnosťami v minulosti, keď pomáhali pri vyšetrovaniach vládnych agentúr, ktoré zahŕňali zabavenie kryptomeny v hodnote viac ako 1 miliardy USD spojenej so Silk Road.

„Kybernetická kriminalita, ako je ransomvér, je jednou z najväčších prekážok budovania dôvery v kryptomeny,“ uviedol spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Chainalysis Michael Gronager v tlačovej správe. „Odborné znalosti, ktoré priniesol tím Excygent, sa priamo zhodujú s naším poslaním využiť transparentnosť blockchainov na vyradenie zlých aktérov z ekosystému a v konečnom dôsledku podporiť väčšiu finančnú slobodu s menším rizikom.“ Chainalysis sa chce etablovať ako popredný poskytovateľ softvéru, ktorý „umožňuje vládnym agentúram a firmám zo súkromného sektora na celom svete identifikovať a predchádzať trestnej činnosti súvisiacej s kryptomenami a praniu špinavých peňazí“. Spoločnosť tvrdí, že ich práca „sa stáva len dôležitejšou, pretože kryptomeny vstupujú do hlavného prúdu“ a „objavujú sa aj nové aplikácie pre ich podkladové údaje – napríklad trhové spravodajstvo a obchodné údaje“.

Zdroj