Domov Novinky OnePlus One bol oficiálne predstavený

OnePlus One bol oficiálne predstavený

Zdielať

Čo sa týka špecifikácií, je tu malé prekvapenie. OnePlus One je vybavený štvorjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon 801 (8974AC) taktovaný na 2.5 GHz Krait 400, 3 GB RAM LPDDR3. Displej je 5,5 palcový Full HD JDI, čo vedie k hustote pixelov 401 ppi. OnePlus One beží na CyanogenMod 11s založené na Android 4.4 Kitkat. Existujú tiež veľa vlastných motívov a ikon špeciálne vyrobené pre zariadenie.

OnePlus dal veľa úsilia do dizajnu One. Spoločnosť sa pokúšala vybrať materiál, ako je nerezová oceľ a hliník pre One, ale s hmotnosťou 198 gramov respektíve 175 gramov to bolo neprijateľné. V dôsledku toho, tím vybral horčík na zostavenie telefónu, a to znižuje hmotnosť smartfónu na 162 gramov. Spoločnosť OnePlus vyhlásila, že toto je najľahší 5,5 palcový smartfón na svete.

OnePlus One-3

Zaujímavé je, že spoločnosť pripustila, že ľutuje len to, že nebol schopný použiť kovové hrany pre One. OnePlus One má rozmery 152,9×75,9×8,9 mm s hranami smartfónu 4,6 mm. V dolnej časti, tam sú duálne stereo reproduktory a populárne audio od spoločnosť JBL, ktorý pomohol k ich doladeniu. Na zadnej strane sa OnePlus One je 13 MPx Sony IMX214 snímač s 6 šošovkami, clonou f/2.0 a rýchlostný uzáver 0,3 sekund.

OnePlus One-3-1

Zadný kryt OnePlus One je vymeniteľný a spoločnosť je tiež ponúka špeciálne StyleSwap kryty. K dispozícii s bambusu, dreva, džínsoviny a kevlaru. StyleSwap tak pridáva značku osobnosti na One podobne ako tomu je pri Moto X. Bohužiaľ 3100 mAh batéria nie je vymeniteľná. OnePlus One začne predávať v 2. štvrťroku v Rakúsku, Belgicku, Kanade, Dánsku, Fínsku, Francúzsku, Nemecku, Hong Kongu, Taliansku, Holandsku, Portugalsku, Španielsku, Švédsku, na Taiwane, Veľkej Británii a USA. Ďalšie trhy sa očakáva, že prídu čoskoro.

OnePlus One-4

K dispozícii v Sandstone Black a Silk White, odomknutá 16 GB verzia OnePlus One sa bude predávať za 299 dolárov (269 Eur v Európe) a model 64 GB bude stáť 350 dolárov (299 Eur v Európe). Tak ako? Prekvapil Vás tento smartfón a zvažujete jeho zakúpenie? Dajte nám vedieť do komentárov.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu OnePlus One poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Twitter

10 komentárov

    • Skôr by som odporučil zakúpiť smartfón buď priamo cez web výrobcu, alebo v Nemecku kde budu ceny ako sme uviedli na webe…ako píše Jano na slovenských e-shop stránkach bude zrejme cena vyššia ako každý smartfón…čo sa týka operátorov veľmi pochybujem, že Orange, Telekom či O2 by dali do svojej ponuky tento smartfón…nie je to nemožne ale veľmi tomu neverím.