Domov Novinky NSA má prístup k odtlačkom na smartfóne iPhone 5S

NSA má prístup k odtlačkom na smartfóne iPhone 5S

Zdielať

Skupina Anonymous zverejnila informácie o tom, že otlačky, ktoré sú uložené v smartfóne iPhone 5S nie sú až tak v bezpečí ako to tvrdila spoločnosť Apple. Tí tvrdili, že odtlačky budú bezpečne uložené len v smartfóne a nikto k nim nemá prístup. Hneď po predstavení nového iPhone 5S sa na internete objavil aj takýto vtipný obrázok:

iphone-vtip

Anonymous opisuje pár vysokopostavených osôb a sústredí sa najmä na predstaviteľa spoločnosti AuthenTec, Roberta E Gradyho, ktorý bol hlavnou postavou počas vlády Georga Busha. Anonymous tvrdí, že Grady je v spojení so spoločnosťou The Carlyle Group, ktorá je väčšinovým akcionárom medializovanéj spoločnosti Booz Allen Hamilton, dodávateľa NSA, kde pracoval Edward Snowden. V minulosti stál Snowden za zverejnením dokumentov o odpočúvaní internetovej komunikácie agentúrou NSA.

Anonymous taktiež tvrdí, že spoločnosť AuthenTec bola horlivá do akvizície spoločnosťou Apple, pretože si myslí, že prijatím biometrickej technológie budú Apple nasledovať aj ostatní giganti. Skupina tiež poukazuje na dokumenty vyšetrovania novinára Barretta Browna, ktorý bol umlčaný štátom. Daný dokument nájdete TU.

ComputerWorld taktiež upozorňuje na zdroj, ktorý nie je možné preveriť vzhľadom na záhadnú povahu Anonymous. Môže sa jednať naozaj o vyjadrenie obhajcov slobody internetu a tiež môže pochádzať od zdroja, ktorý chce očierniť povesť firmy Apple.

Zdroj: Computerworld.com