Domov Novinky Novinka Sony Xperia C4 sa zameriava na fotoaparát

Novinka Sony Xperia C4 sa zameriava na fotoaparát

Zdielať

Po predstavení nového modelu Xperia Z4, ktorý bude pravdepodobne výsadou len v ázijských krajinách, spoločnosť Sony vynovila aj ďalšiu jej radu modelom Xperia C4. Smartfón prichádza s mnohými vylepšeniami, medzi ktoré patrí fotoaparát či hudobná výbava.

sony xperia c4

Dizajnovo sa smartfón nevymyká zo zaužívaného štandardu, ktorý je typický pre spoločnosť Sony. Zhotovený je síce z plastu, predný displej je ale odolný voči poškriabaniu. Chýba taktiež odolnosť voči prachu a vode, to je ale v strednej triede skôr nadštandard. Veľký 5,5“ IPS displej dostal rozlíšenie Full HD, čo je oproti staršiemu modelu C3 vítané zlepšenie. Mnohých poteší aj verzia pre dve SIM karty C4 Dual.

Výrobca použil na rozdiel od staršej verzie čip MediaTek MT6792 s ôsmimi jadrami a grafickým akcelerátorom Mali-T760MP2 a spolu s 2 GB operačnej pamäte by teda nemal nastať nedostatok výkonu. Vnútorné úložisko dostalo kapacitu 16 GB s možnosťou rozšírenia o microSD karty. Batéria s kapacitou 2600 mAh ale bude mať čo robiť s takým hardvérom.

sony xperia c4 01

Operačný systém je najnovší Android 5.0 Lollipop s grafickou nadstavbou od Sony. Keďže ide o smartfón zameraný na selfie, výrobca umiestnil na prednú stranu kvalitný snímač Exmor R, ktorý dostal ale celkom nízke rozlíšenie 5 MPx. Výhodou oproti ostatným smartfónom je ale LED dióda. Vzadu nájdeme 13 MPx fotoaparát s automatickým ostrením, LED diódou a podporou HDR.

Výrobca si dal záležať aj na multimediálnych funkciách, keďže nechýba Sony 3D Surround Sound, Clear Audio+, Clear Bass, xLOUD či FM rádio. Pokračovať môžeme vymenovaním ďalších podporovaných technológií, ako je 4G (LTE), Wi-Fi, Bluetooth 4.1, DLNA, GPS, GLONASS či zrkadlenie Miracast. Smartfón sa začne predávať v troch farebných vyhotoveniach začiatkom júna.

Zdroj: Sony