Domov Novinky Nothing nahrádza Qualcomm za MediaTek

Nothing nahrádza Qualcomm za MediaTek

Zdielať

Nadchádzajúca novinka Nothing Phone (2a) použije menej tradičný procesor.

Značka čoskoro uvedie nový model svojej série smartfónov, a pomaly uverejňuje pre verejnosť podrobnosti o pripravovanej novinke. Výrobca oznámil, že prechádza od procesorov Qualcommu na čipy MediaTeku. Použije procesor Dimensity 7200 Pro, ktorý je momentálne zahalený tajomstvom a detaily nie sú známe. Výrobca o čipe prezradil, že má osem jadier s frekvenciou 2,8 GHz – čo sú rovnaké parametre ako má „klasický“ čip 7200. Predpokladaná konfigurácia je teda dvojica jadier Cortex A715 na takte 2,8 GHz a šesť jadier Cortex A510 na frekvencii 2,0 GHz, ktorým asistuje grafika Mali-G610.

Carl Pei v minulosti uviedol na sociálnej sieti X, že Phone (2a) nebude mať čip Dimensity 7200, čo sa ukázala ako pravda. Aký je však rozdiel medzi „štandardným“ čipom a 7200 Pro, spoločnosť presne nešpecifikovala. Vo zverejnenom videu vývojársky tím hovorí o zmenách v čipe v spolupráci s oboma firmami, napríklad že modem, ale aj rozhranie medzi mikroprocesorom a panelmi displeja (Display IC) bude viac úsporné – o 10% – a taktiež oznámil lepšiu integráciu medzi hardvérom a softvérom.

Taktiež obsahuje funkciu Smart Clean, ktorá v podstate slúži na defragmetáciu úložiska, tak ako sme to poznali v dobách klasických pevných diskov. Vzhľadom k tomu, na aký segment Phone (2a) cieli, predpokladá sa použitie staršieho štandardu úložiska UFS 3.1. Aký však bude rozdiel v reálnych podmienkach? Aj napriek úpravám a rozličným optimalizáciám, všetko nasvedčuje že „Pro“ verzia čipu je v podstate len rebrand, zrejme z marketingových dôvodov a v snahe odlíšiť sa od „základného“ modelu. Na reálne porovnanie výkonu a iných parametrov si zrejme budeme musieť počkať.

Zdroj