Domov Novinky Nokia predstavila tri nové smartfóny a tiež vynovenú 3310!

Nokia predstavila tri nové smartfóny a tiež vynovenú 3310!

Zdielať

Spoločnosť HMD Global, výrobca telefónov Nokia, práve predstavila novú generáciu smartfónov Nokia. Tá nastavuje celej produktovej rade novú úroveň dizajnu, kvality a používateľského komfortu. Netrpezlivo očakávané portfólio bolo rozšírené o 3 nové telefóny v čele s novou Nokia 6. Tá ponúka výkon,  multimediálne technológie a robustný dizajn.

Nokia 5 je elegantný smartfón padnúce do dlane a model Nokia 3 je určený tým, ktorí hľadajú kvalitu za dobrú cenu. Nový rad telefónov Nokia je postavená na operačnom systéme Android Nougat s technológiou Google Assistant. Pri tejto príležitosti bola tiež znovuzrodená legenda medzi mobilnými telefónmi – ikonická Nokia 3310. Novým distribútorom telefónov Nokia v Českej republike a na slovenskom je spoločnosť TCCM.

Predstavené novinky boli od základov navrhnuté tak, aby prístup ku kvalite a spracovania mal každý používateľ, nie len tí, ktorí si obstarávajú hi-endové zariadenia. Jednotlivé komponenty v telefónoch Nokia sú starostlivo vybrané a zostavené tak, aby svojmu majiteľovi poskytovali každodenný úžitok. Nové smartfóny nadväzujú na tradíciu kvality, jednoduchosti a spoľahlivosti aj cez to, že sú určené novej generácii fanúšikov.

Smartfóny sú vybavené čistým originálnym systémom Android, preto budú mať vždy tie najnovšie aktualizácie vrátane mesačných bezpečnostných záplat. Obsahujú tiež poslednú inováciu Googlu – technológiu Google Assistant. Modernej reinkarnácie sa dočkala aj populárna hra Had. Novú verziu si budú môcť všetci zahrať na Messengeri v rámci platformy Facebook Instant Games, tentoraz sa však Nokia s legendárnym plaziem zameria na hranie vo viacerých hráčoch.

Nokia 6 ide do celého sveta – prémiový smartfón kombinuje kvalitu spracovania s charakteristickým dizajnom, pohlcujúcim zvukom a pestrým 5,5“ Full HD displejom. Unibody konštrukcia je vyrobená z monolitu zliatiny hliníka a horčíka. Telefón je vybavený duálnymi reproduktormi s audio zosilňovačom a certifikovanou podporou Dolby Atmos, ktorá ponúka nevídane hlboký a čistý zvukový prednes. Nokia 6 bude dostupná v 4 farbách – Matte Black, Silver, Tempered Blue, Copper – za odporúčanú globálne cenu 229 eur.

Nokia 6 Arte Black Limited Edition – na oslavu expanzia modelu do celého sveta pripravila spoločnosť HMD limitovanú edíciu Nokia 6 Arte Black. Telefón je vybavený 64GB internej pamäte a 4GB operačnej pamäte. Exkluzívne čierne telo s vysokým leskom bude k dispozícii za odporúčanú globálne cenu 299 eur.

Nokia 5 je elegantný a kompaktný smartfón, ktorý prirodzene padne do ruky. Proces výroby zahŕňa precízne frézovanie jediného kusu zliatiny hliníka do príjemného tvaru tela telefónu s 5,2“ IPS HD displejom s ochranou Corning Gorilla Glass. Smartfón je vybavený čipsetom Qualcomm Snapdragon 430 a grafikou Adreno 505. Nokia 5 bude k dispozícii v 4 farebných prevedeniach Matte Black, Silver, Tempered Blue, Copper za odporúčanú globálne cenu 189 eur.

Nokia 3 je dostupný smartfón navrhnutý pre zákazníkov, ktorí hľadajú pomer cena / výkon. Nokia 3 má 5“ displej s ochrannou vrstvou Corning Gorilla Glass, širokouhlé 8 MPx fotoaparáty vpredu aj vzadu a precízne frézovaný hliníkový rám. Zákazníci môžu vyberať zo 4 farieb – Silver, Matte Black, Tempered Blue, Copper – s odporúčanou globálnou cenovkou 139 eur.

Nokia 3310 a znovuzrodenie jedného z najpredávanejších tlačidlových telefónov v histórii je tu. Moderné poňatie legendárnej Nokia 3310 v tenšom, ľahšom a odolnejším prevedení. Nová Nokia 3310 má farebnejšie a sviežejšia dizajn. Telefón ponúkne na dnešné pomery neskutočný 22 hodinovú výdrž batérie pri telefonovaní a až mesiac výdrže v standby režime. Nokia 3310 bude dostupná v 4 farbách – lesklý Warm Red a Yellow a matný Dark Blue a Grey – s odporúčanou globálnou cenou 49 eur.

Zdroj: Nokia, CNET