Domov Novinky LG zarezala aktualizácie modelom G4 a V10

LG zarezala aktualizácie modelom G4 a V10

Zdielať

Zariadenie s veľmi vydareným pomerom ceny a výkonu – LG G4 a V10. LG G4 sa tešilo nečakané popularite a V10 ponúkla presne to, čo si väčšina ľudí vo svojom telefóne predstavuje, avšak s trochu vyššou cenovkou. Teraz týmto zariadeniam odzvonilo koniec – nové aktualizácie už nedostanú.

G4 ponúkla okrem špičkovej výbavy a zaujímavé cenovky tiež, v tej dobe nevídaný, kožený kryt. V10 ponúklo solídny pogumovanou konštrukciu, sekundárny displej alebo dva čelné fotoaparáty. Čo však tieto Smartfóny mali spoločné, bola verzia Androidu, s ktorou boli predstavené – Androd 5.1 Lollipop. Obaja sa dočkali aktualizácie na Android 6.0 Marshmallow, avšak podľa posledných vyjadrení oddelenia zákazníckej starostlivosti LG, sa ďalšia softvérová podpora pre tieto modely nechystá.

Je to ale veľká škoda, pretože tieto zariadenia boli smerované na absolútnu špičku a výrobca im doprial iba rok a pol softvérovej podpory, ktorá pozostávala jednu jedinú hlavnú aktualizáciu. To pre LG nie je určite dobrá vizitka, pretože sa tejto situácie môžu potencionálny klienti obávať u novších modelov portfólia LG.

Zdroj: AF