Domov Novinky Kaspersky Lab patrila k najoceňovanejším v testoch

Kaspersky Lab patrila k najoceňovanejším v testoch

Zdielať

Spoločnosť Kaspersky Lab si už tretí rok po sebe obhájila vedúcu pozíciu v medzinárodnej metrike TOP3 spomedzi dodávateľov antivírusovej ochrany. Produkty Kaspersky Lab sa v roku 2015 zúčastnili 94 nezávislých testov a recenzií, pričom až v 60 prípadoch boli označené za najlepšie a 82 % z nich sa umiestnilo na prvých troch priečkach.

Kaspersky Lab

TOP3 rating každoročne vyhodnocuje, ako si viac ako 100 dodávateľov poskytujúcich antivírusovú ochranu počínalo v nezávislých testoch realizovaných počas jedného roka. Do úvahy sa berú len výsledky renomovaných a nezávislých inštitúcií, ktorých metodológia je považovaná za transparentnú a rešpektovanú v danom odvetví, ako napr. AV-Comparatives, AV-TEST, Dennis Technology Lab, MRG Effitas a iné. Testy, ktoré sú zahrnuté v ratingu, vyhodnocujú všetky technológie ochrany v kategórii známych, neznámych či pokročilých hrozieb.

Kaspersky_TOP3

Zoznam dodávateľov antivírusových programov zúčastňujúcich sa meraní TOP3 zahŕňa tieto spoločnosti: Avast, AVG, Avira, Bitdefender, BullGuard, ESET, F-Secure, G DATA, Intel Security (McAfee), Microsoft, Panda, Sophos, Symantec, Trend Micro a ďalšie. Sledované testy sa zaoberali predovšetkým produktov v oblasti detekcie a odstránenia malvéru, bezpečnosti mobilných zariadení, anti-phishingovej a rodičovskej kontroly a iných.

Zdroj: TS Kaspersky