Domov Novinky iPhone 15 má byť predstavený 12. septembra

iPhone 15 má byť predstavený 12. septembra

Zdielať

Okrem toho pripravovaný 3 nm čip A17 Bionic, ktorý sa očakáva v iPhone 15 Pro, by mohol mať šesťjadrový CPU a šesť jadier GPU spolu so 6GB RAM.

Na základe pokročilého 3 nm výrobného procesu TSMC, ktorý zvyšuje hustotu tranzistorov na zvýšenie výpočtového výkonu pri súčasnom znížení spotreby energie, sa bude A17 Bionic údajne dodávať so 6 GB LPDDR5 RAM. To je rovnaké ako v prípade iPhone 14 Pro. Leaker sa predtým podelil o niekoľko presných únikov súvisiacich s Apple, poskytol v stredu na X, platforme sociálnych médií predtým známej ako Twitter, ďalšie podrobnosti o ďalšom čipe spoločnosti série. Zatiaľ čo A17 Bionic bude zrejme disponovať rovnakým počtom jadier procesora ako A16 Bionic, Apple zvýši jeho taktovaciu frekvenciu. Výkonné jadrá A17 Bionic s kódovým označením Coll (t8130) budú podľa úniku pracovať na frekvencii 3,7 GHz. To je pozoruhodný skok oproti taktu 3,46 GHz modelu A16.

V kombinácii s ďalšími architektonickými vylepšeniami by mal A17 Bionic priniesť 15% až 20% skok vo výkone procesora. Hoci v úniku nie je zmienka o taktovacej frekvencii GPU, dodatočné jadro by malo pomôcť s výkonom. A v spojení s 3 nm by mal A17 Bionic priniesť zvýšenie výkonu bez vyššej spotreby energie. Žiaľ, nezdá sa, že by Apple zvýšil RAM v sérii iPhone 15 Pro. Tieto telefóny sa budú dodávať so 6GB RAM, rovnako ako iPhone 14 Pro (a takisto staršie iPhone 13 Pro a 12 Pro). Podľa zdroja úniku sa „8 GB zdá byť nepravdepodobné (ale možno nie nemožné“). Rovnako ako v prípade série iPhone 14, aj najnovší čip Bionic si firma vyhradí pre modely Pro. Bežný iPhone 15 a iPhone 15 Plus budú údajne namiesto neho používať minuloročný A16 Bionic. Podobne únik tvrdí, že modely iPhone 16 z roku 2024 budú používať A17 Bionic. Tohtoročné modely Pro budú používať A18 Bionic, interne označovaný ako t8140.

Minuloročný A16 Bionic priniesol mierne vylepšenia. Na základe najnovších zvestí by mal A15 Bionic v iPhone 15 Pro ponúknuť väčší výkonnostný skok. A čo je dôležitejšie, zdá sa, že gigant sa tento rok zameria na efektivitu, čo by malo byť dobrým znamením pre výdrž batérie. Už skoršie správy pritom naznačovali, že gigant sa rozhoduje medzi 12. a 13. septembrom pre dátum svojho podujatia iPhone 15, kde predstaví najnovšie štyri telefóny. Dvanásty deň je však pravdepodobnejším scenárom. Jedným zo zdrojov informácií sú partneri spoločnosti spomedzi operátorov. V interných e-mailoch sa zamestnancom AT&T (amerického operátora) oznamuje, aby si v stredu 13. septembra nebrali voľno kvôli „významnému oznámeniu smartfónu“. Gurman sa na druhej strane viac prikláňa k 12. septembru, ale upozorňuje, že veci sa ešte môžu zmeniť. Podujatie spoločnosti Apple bude mať svoj obvyklý hybridný formát, čo znamená, že bude mať niekoľko vopred nahratých videí, ktoré nám pripomenú éru korony, ale väčšinu budú tvoriť živé prezentácie. Samozrejme, živé publikum bude v areáli spoločnosti a na zozname programu budú aj praktické skúsenosti s novou sériou iPhone 15.

1 , 2