Domov Novinky Huawei Mate 8: Chystá sa výkonný TOP smartfón?

Huawei Mate 8: Chystá sa výkonný TOP smartfón?

Zdielať

Celokovová konštrukcia, priestorný 6“ displej, veľmi rýchla čítačka odtlačkov prstov a 13 MPx fotoaparát – tieto výborné parametre sa totiž spájajú v zariadení Huawei Mate 8, ktorého rendermi unikli na čínskej sociálnej sieti Weibo. Nové zdroje nám totiž umožnili zistiť kompletné špecifikácie tohto tabletofonu.

Huawei_Mate_8_01

Huawei Mate 8 bude mať 6“ displej s rozlíšením 2560×1440 pixelov a zbrusu nový stajňový procesor HiSilicon Kirin 950. Ten sľubuje pokoriť zatiaľ nedobyjete hranice a to chce docieliť vďaka svojmu 16 nm FinFET výrobnému procesu a architektúre BIG.litlle. Tá spája štyri Cortex-A72 jadrá s taktom 2,4 GHz a ďalšie štyri Cortex-A53 jadra s taktom 2,0 GHz a tak, zatiaľ papierovo môže procesor veľmi konkurovať špičkám ako je Qualcomm Snapdragon 810 či Exynos 7420.

Huawei_Mate_8_02

Grafika nezostala zahanbená a tak má byť v telefóne použité to najlepšie, čo je na trhu – ARM Mali-T880. Tomu všetkému bude napomáhať koprocesor i7 s čipom pre spracovanie zvuku – Tensilica Hi-Fi 4. K dispozícii budú verzie s 32 GB internej pamäte a 3 GB RAM alebo 64 GB internej pamäte s 4 GB RAM.

Huawei_Mate_8_03

Konečná cenovka znie tiež celkom lákavo – za variant s nižšími parametrami zaplatíte necelých 460 eur a za lepšiu variantu pridáte ďalších 80 eur. Zariadenie by sa malo na trhu objaviť najdlhšie do konca tohto roka.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Huawei Mate 7 poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: GSMarena