Domov Novinky Google spustil projekt Accelerated Mobile Pages

Google spustil projekt Accelerated Mobile Pages

Zdielať

Aj keď sa rýchlosť pripojenia na našich mobilných zariadeniach vďaka novým technológiam zvyšuje, tieto technológie nie sú dostupné všade. A pretože nie všetky stránky sú jednoduché, mnohé z nich sa totiž skladajú z veľa prvkov, ako sú reklamy alebo doplnky, čo trvá dlho, kým sa načítajú na pomalých pripojeniach.

AMP Project 01

Google chce tento problém vyriešiť a preto spustil open-source projekt Accelerated Mobile Pages, ktorého cieľom je urýchliť načítavanie mobilných webových stránok cez nový systém vybudovaný z už existujúcich technológii.

Kód pre podporu tohto systému, nazývaný AMP HTML, je možné stiahnuť zo stránky GitHub. K tomuto projektu sa už pripojilo niekoľko známych stránok, ako napríklad Twitter, Pinterest, LinkedIn, WordPress, The Guardian, BBC, BuzzFeed a ďaľšie. V prípade, že si chcete túto technológiu vyskúšať, navštívte v mobilnom Google Chrome stránku g,co/ampdemo.

AMP Project 02

V minulosti prišiel s takýmto nápadom Facebook, ktorý v máji tohto roka spustil funkciu Instant Articles, ktorá sa ale veľmi neujala, pretože nebolo vydaných veľa článkov, ktoré by túto funkciu podporovali a navyše bola táto funkcia dostupná len pre operačný systém iOS. Ľuďom, ktorí sa pohybujú v oblasti s pomalým internetovým pripojením teda ostáva len dúfať.

Zdroj: GOB