Domov Novinky Google predstavil predplatenú službu YouTube Red

Google predstavil predplatenú službu YouTube Red

Zdielať

Veľa používateľov YouTube si praje, aby sa im nezobrazovali reklamy. Mnohí z nich ich obchádzajú pomocou programu, ako je AdBlock. Ďaľší, prevažne tí, ktorí používajú YouTube na mobilných zariadeniach, si prajú, aby mohli videá pozerať offline, prípadne na pozadí. Existuje niekoľko aplikácii, ktoré toto dovoľujú, teraz ale YouTube prišiel so svojou alternatívou.

YouTube Red

YouTube Red, ktorý je spoločnosťou Google opisovaný ako perfektný YouTube zážitok, je predplatená služba, ktorá používateľom umožňuje pozerať videá bez reklám, ukladať si ich do smartfónu, v prípade, že by chceli tieto videá pozerať offline a spustiť ich na pozadí smartfónu, prípadne s vypnutou obrazovkou. K tomuto predplatnému takisto dostanete aj Google Play Music All Access. To je momentálne všetko, ale YouTube chce budúci rok začať natáčať niekoľko sérii, ktoré budú dostupné len predplatiteľom.

Toto predplatné je na mesiac zadarmo, potom stojí 10 dolárov (na iOS až 12 dolárov, keďže Apple si nárokuje časť zisku, toto sa ale dá obísť zakúpením predplatného na počítači alebo akomkoľvek zariadení s Androidom). V prípade, že máte zakúpený Google Play Music All Access, predplatné máte zadarmo.

YouTube Red bude dostupný od 28. októbra, zo začiatku ale len v USA. Časom sa ale má rozšíriť aj do iných krajín. Google takisto spomenul aj aplikáciu YouTube Music, ktorá by mala uzrieť svetlo sveta už čoskoro. Nám na Slovensku ale ostáva len dúfať, že bude toto predplatné dostupné aj tu.

Zdroj: 1, 2