Domov Novinky Druhá generácia mikrodomu ecocapsule prichádza

Druhá generácia mikrodomu ecocapsule prichádza

Zdielať

Po vypredaní prvej série Ecocapsule spoločnosť predstavuje novú a vylepšenú generáciu.

Tím slovenskej firmy, ktorá stojí za týmto riešením ju na základe spätnej väzby používateľov z prvej série vylepšila a do druhej verzie integrovala nové technologické a dizajnové prvky, vďaka ktorým sú mikrojednotky energeticky nezávislejšie, ľahšie sa obsluhujú a zväčšuje sa vnútorný úložný priestor. V súčasnosti pracuje tím na modeli NextGen, ktorého výroba sa plánuje do polovice roka 2024. Dovtedy si možno svoju jednotku predobjednať prostredníctvom obchodného manažéra. Vizualizácia prešla oproti svojmu predchodcovi niekoľkými úpravami, ktoré sú podrobne opísané nižšie. Všetky ostatné funkcie však zostávajú nezmenené oproti predchádzajúcej verzii.

Kapsula bola predĺžená o 500 mm pozdĺž pozdĺžnej osi, ale stále sa zmestí do štandardného kontajnera HC, pretože jej výška a šírka zostávajú rovnaké. To poskytuje viac vnútorného priestoru. Z vonkajšej strany pribudne ďalší technický priestor, kde možno uložiť systémy, ktoré sú v súčasnosti umiestnené pod podlahou Ecocapsule. Oceľová konštrukcia bude minimalizovaná, najmä z hľadiska hmotnosti, tepelných mostov a výrobných nákladov. Nový plášť bude navrhnutý s ohľadom na túto skutočnosť. Budú tu dve systémové oddelenia: jedno bude vyhradené pre vodný systém a jednotku výmenníka tepla, zatiaľ čo druhé bude obsahovať elektrický rozvádzač a batériu. Znížená podlaha a dlhšia karoséria poskytne viac úložného priestoru, minimálne o 550 litrov viac.

Na výrobu skriniek sa použijú ľahšie materiály, aby sa znížila celková hmotnosť a preskúmajú sa alternatívne materiály k plastom, aby sa prešlo na biologicky rozložiteľný nábytok. Hmotnosť sa zníži, aby sa zvýšila jej prepraviteľnosť, keďže mobilita je jednou z kľúčových vlastností výrobku. Odstránením vodného systému a batérie spod podlahy sa zvýši svetlá výška, čím sa zabezpečí pohodlná výška aj v najnižších miestach zakrivenia. Vstupné dvere budú konštrukčne zjednodušené, konkrétne kinematika dverí. Súčasné menšie okno a vstupné dvere budú nahradené väčším oknom, ktoré bude spojené so vstupnými dverami, čím sa výrazne znížia náklady na výrobu a montáž, ako aj na údržbu, keďže vstupné dvere sú v súčasnosti konštrukčne zložitejšie. Okno bude spolu s dverami štandardným výrobkom.

Nábytok bude lacnejší a jednoduchší na montáž, ale kvalita spracovania nebude znížená. Odstráni sa napríklad dvojito zakrivená polica, ktorá spôsobovala dlhší čas montáže a vyššie náklady na stolárske práce. Stôl bude vysúvateľný spod postele, čo poskytne viac priestoru na pohyb a opticky zväčší priestor. Konštrukčné prvky budú optimalizované na základe existujúcich poznatkov a skúseností. Projekt mikrodomu vyzerá na prvý pohľad veľmi zaujímavo, a zrejme môže byť aj vhodnou voľbou pre skupinu používateľov.

Zdroj