Domov Novinky Developer: Takmer dokonalá replika Manhatenu

Developer: Takmer dokonalá replika Manhatenu

Zdielať

Minecraft ManhattanVideli sme už rad pôsobivých výtvorov z Minecraftu v minulosti, od ústredia spoločnosti Apple cez model Jurského parku z roku 1993. Avšak študent počítačovej vedy, Christopher Mitchell prekonal všetko, v mierke 1:1 vytvoril Minecraft model Manhattanu.

Mitchell postoval obrázky už asi pred rokom s predstavami o Minecraft replík rôznych Manhattan budov a pamiatok, vrátane tej, ktorú vidíte vyššie. V článku v jednom časopise Mitchell písal o projekte,  vysvetlil technológiu, ktorú používa k replikovaniu rôznej štruktúry mesta – systém sa nazýva “ SparseWorld“.  Mitchell tiež uviedol, že používa snímky s rovnakými normami či údajmi o nadmorskej výške od služby, USGS EROS a 3D budovy z Galérie 3D Google.  Problémom je, že niektoré údaje jednoducho nie sú k dispozícii , alebo nie sú dosť dobrej kvalite na 3D Google. Na dokončeniu projektu použil Google Earth vrátane Maps, Bing od Microsoftu či Here Maps od Nokie. Projekt sa mu konečne podarilo dokončiť, stále sú ale problémom licencie.

Minecraft Manhattan

Mitchellova súčasná SparseWorld verzia Minecraft Manhattan má rozlohu 277 m², so značným počtom hlavných pamiatok v mieste. Stále je veľa práce, avšak už aktuálna verzia vyžaduje 300-jadrový klaster s 200 GB operačnej pamäte RAM. Sme zvedaví ako sa podarí pretlačiť jeho SparseWorld do budúcnosti. Množstvo softvérových firiem by takúto technológiu isto malo.

Zdroj: Techspot