Domov Novinky Čo očakávať od zmien v Apple Watch Ultra 3?

Čo očakávať od zmien v Apple Watch Ultra 3?

Zdielať

Ich množstvo je pre fanúšikov modelu Ultra sklamaním.

Známy technologický analytik a leaker Ming-Chi Kuo, korigoval svoje októbrové vyhlásenie z minulého roka, že je možné že v roku 2024 tretia generácia najvyššieho modelu nebude. Ďalej oznámil, že hardvérové zmeny nebudú takmer žiadne. V praxi to teda znamená, že rozdiel medzi prvou a treťou generáciou modelu Ultra bude minimálny. Vyhlásenie je v priamom kontraste s tvrdením Marka Gurmana z agentúry Bloomberg, tiež známym analytikom a leakerom.

Gurman tvrdí že je v príprave nová generácia Apple Watch, ktorá po vzore iPhonu z roku 2017 použije v názve písmeno X (rímskych 10) a prinesie viacero zásadných zmien, ako magnetické náramky na ruku, ktoré umožnia tenší dizajn pri zachovaní alebo dokonca zväčšení kapacity batérie, a taktiež nový senzor na meranie krvného tlaku a detekciu spánkového apnoe, čo je krátke zastavenie dýchania počas spánku.

Senzor na meranie krvného tlaku má viacero modelov smart hodiniek, napríklad novšie modely od Samsungu. Nevýhodou je, že vyžadujú pravidelnú kalibráciu pomocou dedikovaného merača krvného tlaku, čo môže byť pre mnohých limitujúcim faktorom a zrejme dôvodom, prečo Apple túto technológiu dodnes neimplementoval do svojich hodiniek.

Podobný prípad je aj merač hladiny cukru v krvi, ktorý sa síce objavil vo viacerých, aj lacných modeloch hodiniek, nejeden test však preukázal, že sú značne nepresné, preto takýto senzor nenájdeme v súčasnosti v žiadnych serióznych hodinkách, nakoľko senzor s hodnotami na úrovni generátora náhodných čísel by urobil značke zlé meno. Aj keby sa naplnili slová Ming-Chi Kua, a model Ultra 3 by nepriniesol žiadne zásadné zmeny, dá sa na to pozrieť aj z iného uhľa pohľadu.

Staršie modely totiž po uvedení novinky klesnú na cene, a pri snahe vypredať zo skladov „staré“ modely predajcovia môžu poskytnúť zaujímavé zľavy, a to bez toho, aby používatelia oproti potencionálnemu modelu Ultra 3 prišli o čokoľvek zásadné. Najväčšie zmeny medzi Ultra a Ultra 2, sú vyšší jas displeja a mierne výkonnejší procesor. Poteší aj nové gesto s dvoma prstami a možnosť vykonávať vybrané pokyny pre Siri lokálne bez nutnosti pripojenia k internetu.

Zdroj