Domov Novinky Český výrobca reproduktorov uvádza AQ Passion Orca

Český výrobca reproduktorov uvádza AQ Passion Orca

Zdielať

České reprosústavy AQ Passion Orca zaznamenali ohlas na svetovom veľtrhu CES v Las Vegas a teraz sú dostupné na objednanie. Spoločnosť Acoustique Quality, výrobca Hi-Fi reproduktorov, uviedol na trh nové reprosústavy.

Tá do vrcholnej línie Passion prináša dravý dizajn, podriadený zákonom akustiky. Na prvý pohľad zaujme ostro rezanými rysmi, ktoré podčiarkuje dvojfarebný klavírny lak. Základom reprosústavy je výhybka, ktorá rozdeľuje audiosignál tak, aby každý menič pracoval s príslušným zvukovým pásmom. Tá je ručne naletovaná súčiastka na súčiastku. Na rozdiel od bežnejších plošných spojov tak neobsahuje signálové cesty so zbytočne dlhými vodičmi nedostatočného prierezu, čo prináša nárast kvality reprodukcie.

Obyčajné nie sú ani vodiče spájajúce výhybku s jednotlivými meničmi. Je totiž vybavená vnútornou kabelážou spoločnosti Audioquest s pevným jadrom a orientovanou štruktúrou medi, ktorá pri prenose signál nepoškodzuje tak ako bežná medená dvojlinka. Navyše sú káble pripájané priamo k súčiastkam, čo zamedzuje vzniku prechodového odporu, typického pre konštrukcie využívajúce konektorov.

Všetko završujú meniče spoločnosti Scan-Speak z rady Illuminator. V samostatnej komore s koncepciou AirCirc sídli 1” výškový menič, poháňaný šiestimi neodymovými magnetmi. Jeho membrána je vybavená výrazným pólovým nástavcom, ktorý zlepšuje chladenie a dáva mu výbornú smerovú charakteristiku.

Na pozícii stredobasového reproduktora sa usídlil menič Illuminator 8747 s 6” veľkou, alumíniovou 3D membránou. Tá v kombinácii s veľkým zdvihom, ktorý je umožnený magnetickým obvodom s neodymovými prstencami, dokáže bez problémov zahrať aj tie najhlbšie tóny kontrabasu. Reprosústavy AQ Passion Orca sú dostupné v farebných kombináciách Black-White, Red-Black a Red-White. Spoločnosť umožňuje výrobu farebných kombinácií na zákazku, cena reprosústav bola stanovená na 5990 eur za pár.