Domov Novinky ASUS uvádza na trh skladací ZenBook 17 Fold OLED

ASUS uvádza na trh skladací ZenBook 17 Fold OLED

Zdielať

ASUS uviedol na trh Zenbook 17 Fold OLED (UX9702), prvý 17,3“ skladací OLED notebook na svete.

Toto prelomové zariadenie vyvinuli ASUS a Intel. Zariadenie je odpoveďou pre používateľov, ktorí hľadajú ideálnu rovnováhu medzi mobilitou a produktivitou. Inžinieri a dizajnéri pracovali na vytvorení zariadenia, ktoré poskytuje účinnosť s moderným minimalistickým dizajnom. Vďaka nemu nemusíte robiť kompromisy pri práci v rôznych prostrediach: v kancelárii, doma, na cestách alebo pri relaxácii. Elegantne využíva dve veľkosti obrazovky a viacero režimov používania v jednom prenosnom zariadení. Nový produkt sa na Slovensku začína predávať za 3700 eur.

Skladací notebook ponúka používateľom dve veľkosti displeja OLED v jednom zariadení. Veľký 17,3“ dotykový displej s pomerom strán 4:3 a rozlíšením 2,5K, ktorý sa v strede zloží a vytvorí dva plynulo prepojené 12,5“ displeje s pomerom strán 3:2 a rozlíšením 1920×1280. Po úplnom zatvorení je výsledkom kompaktné a prenosné 12,5“ zariadenie, ktoré je menšie ako list papiera A4. Skladacia konštrukcia notebooku v kombinácii s klávesnicou ASUS ErgoSense Bluetooth plnej veľkosti umožňuje viacero režimov používania. Režim PC, notebook (s klávesnicou Bluetooth), notebook (s virtuálnou klávesnicou), tablet, čítačka a rozšírený režim.

Každú obrazovku možno ďalej rozdeliť na viacero okien a usporiadať ich obsah pomocou funkcie inteligentnej správy okien v programe ASUS ScreenXpert 3 s nástrojom Prepínač režimov. Napriek svojej všestrannosti a veľkej obrazovke má zariadenie hmotnosť 1,5 kg bez klávesnice a 1,8 kg s ňou. Skladací dotykový displej OLED s dobou odozvy 0,2 ms a obnovovacou frekvenciou 60 Hz dopĺňa audio systém so štyrmi reproduktormi s certifikáciou Dolby Atmos od Harman/Kardon. Displej s certifikáciou Dolby Vision má 100% farebný gamut DCI-P3 a tiež validáciu Pantone pre presnosť farieb a certifikáciu TÜV Rheinland pre nízke emisie modrého svetla.

Zariadenie ponúka niekoľko inteligentných funkcií s umelou inteligenciou, ako je napríklad detekcia prítomnosti používateľa pomocou infračervenej HD kamery, integrovaný farebný senzor na automatické ovládanie jasu a teploty farieb obrazovky a 5 MPx webová kamera s umelou inteligenciou a technológiou 3D Noise Reduction (3DNR) na čo najlepšie videohovory. Bezproblémový výkon zabezpečuje najnovší procesor Intel Core i7-1250U 12. generácie, grafika Intel Iris Xe, 16GB RAM a rýchly 1TB PCIe SSD. Na pripojenie periférnych zariadení sa používajú dva praktické porty USB-C Thunderbolt 4, ktoré podporujú rýchle nabíjanie 75 Wh batérie notebooku a pripojenie externých monitorov. Pohodlné a presné písanie zabezpečuje nová klávesnica ASUS ErgoSense a touchpad s rozstupom klávesov 19,05 mm a mechanickým zdvihom klávesov 1,4 mm.