Domov Novinky Amazon zastavil doručovacie roboty kvôli nehodám

Amazon zastavil doručovacie roboty kvôli nehodám

Zdielať

Vozidlá na šiestich kolesách s veľkosťou chladiaceho boxu mali nosiť produkty až k vchodovým dverám.

Spoločnosť Amazon zastavila testovanie svojho robota na doručovanie zásielok do domu „Scouts“, čo je najnovší náznak toho, že gigant elektronického obchodu začína obmedzovať experimentálne iniciatívy, pretože rast predaja sa spomaľuje. Podľa správy sa šesťkolesové vozidlá veľkosti chladničky, ktoré mali nosiť výrobky až k vchodovým dverám, zatiaľ pozastavia, ale Amazon uviedol, že sa k tejto myšlienke môže v budúcnosti vrátiť. Firma to neobjasnila, hoci viacerí svedkovia uviedli, že mali problém dostať sa cez prekážky na chodníku, ako sú odpadky alebo iné drobné materiály.

Ako citoval denník, hovorkyňa Amazonu Alisa Carrollová uviedla: „Počas nášho obmedzeného terénneho testu Scout sme pracovali na vytvorení jedinečného zážitku z doručovania, ale na základe spätnej väzby sme sa dozvedeli, že niektoré aspekty programu nespĺňali potreby zákazníkov.“ Podľa pani Carroll na projekte pracovalo viac ako 400 osôb po celom svete, ktoré si želali zostať v anonymite, aby mohli diskutovať o súkromnej situácii. Firma so sídlom v Seattli začala testovanie svojich farebných robotov vo veľkosti na predmestských uliciach Seattlu a potom rozšírila skúšky do južnej Kalifornie, Georgie a Tennessee. Počas skúšky mali pomaly sa pohybujúce stroje zastaviť pri vchodových dverách a zaklapnúť ich veko, aby si spotrebiteľ mohol vyzdvihnúť darček.

Roboty poháňané batériami sú podľa spoločnosti súčasťou iniciatívy na zníženie emisií skleníkových plynov pri doručovaní tovaru, uviedla agentúra Bloomberg. Podľa stránky na LinkedIn Seana Scotta, viceprezidenta zodpovedného za vývoj robotov, ktorý minulý rok opustil spoločnosť, Amazon ešte pred niekoľkými mesiacmi organizoval stretnutia na miestach, kde sa tieto pomôcky testovali. Amazon reaguje na pomalší rast vo svojom hlavnom maloobchodnom segmente pod vedením generálneho riaditeľa Andyho Jassyho, odkladá niektoré iniciatívy a ruší iné. Spoločnosť je známa financovaním odvážnych experimentov, ktorých realizácia môže trvať roky, pričom do jej portfólia patria obchody bez pokladní, lietajúce doručovacie drony a satelitná sieť, ktorá sľubuje prenos internetového pripojenia po celom svete.

Zdroj