Domov Novinky Ako mohol vyzerať Windows 11 Mobile?

Ako mohol vyzerať Windows 11 Mobile?

Zdielať

Tento koncept systému predstavuje moderný mobilný operačný systém od Microsoftu.

V októbri 2017 firma prezradila, že už nebude vyvíjať Windows 10 Mobile ani vyrábať nové smartfóny pre túto stagnujúcu platformu. O dva roky neskôr dostal systém svoju poslednú aktualizáciu. Je síce koniec, žiadne verzie ani aktualizácie už nie sú k dispozícii a ani nie sú vyvíjané, ale nie je zabudnutý. Nadšenci naďalej snívajú o tom, ako by mohol vyzerať moderný mobilný operačný systém a aké funkcie by mohol ponúkať. Projekty ako DuoWOA nám už umožňujú ochutnať Windows 11 na zariadeniach veľkosti smartfónu. Napriek tomu je to stále desktopový operačný systém na malom displeji.

Koncept od AR 4789 počíta s používateľskými rozhraniami optimalizovanými pre smartfóny, dynamickými widgetmi, vreckovým Prieskumníkom súborov a ďalšími funkciami. Odvádza skvelú prácu pri zachovaní známeho vzhľadu systému Windows 11 a jeho prirodzenejšieho vzhľadu na malých zariadeniach. Hoci všetky vyzerajú skvele, môžeme s istotou povedať, že šanca, že výrobca tieto vymyslené používateľské rozhrania implementuje, je neuveriteľne malá. Oveľa viac by ste nemali očakávať, že softvérový gigant oznámi špecializovanú mobilnú verziu svojho desktopového operačného systému.

Časy, keď sa Microsoft snažil narušiť trh alternatívou k systémom iOS a Android, sú dávno preč. Dokonca ani pokusy pohrávať sa so smartfónmi s Androidom s dvoma obrazovkami už nevyzerajú sľubne. Nedostatočná softvérová podpora, zrušené plány na vydanie Surface Duo so skladacím displejom, zmeny vo vývojových tímoch a zvesti o nevydaní Androidu 13 pre Surface Duo nevzbudzujú nádej na svetlú budúcnosť smartfónov vyrábaných Microsoftom. Jediné, čo zostáva bývalým nadšencom Windows Phone/Mobile, sú tieto skvelé koncepty uverejnené na YouTube.

Zdroj