Domov Nezaradené Aké parametre by mali spĺňať notebooky pre študentov?

Aké parametre by mali spĺňať notebooky pre študentov?

Zdielať

Notebook je v súčasnosti priam nutnou výbavou každého žiaka i študenta.

Okrem vypracovania zadaní mu často slúži aj na krátenie voľného času. Ako vybrať ten správny? Máte doma študenta? V tom prípade určite viete, koľko času venuje príprave do školy za počítačom. Možno uvažujete, že by ste mu jeho starší model vymenili za novší a výkonnejší. Aké parametre si všímať pri výbere notebooku? Iný totiž potrebuje žiak základnej či strednej školy a úplne odlišný zase vysokoškolák. Povieme vám, na čo sa pri výbere zamerať. Veľký výber notebookov so zľavou? Využite Okay zľavový kupón a ušetrite peniaze na ďalšie nákupy.

Parametrov, ktorým môžete pri výbere notebooku venovať pozornosť, je viac ako dosť. Toto je niekoľko kľúčových pri kúpe študentského počítača:

 • Displej – odporúčaná je veľkosť od 11 do 16″. Notebook týchto rozmerov je pre žiaka nenáročný na prenášanie.
 • Hmotnosť – ideálnou maximálnou hmotnosťou sú 2 kg alebo menej.
 • Pamäť – mala by mať kapacitu minimálne 8 GB na zálohovanie potrebných súborov.
 • Grafická karta – zvyčajne postačí integrovaná.
 • Výdrž batérie – žiaci si notebook môžu pripojiť do zásuvky v škole takmer na každom rohu. Avšak, pohodlnejšie je, ak vydrží minimálne niekoľko hodín vkuse – ideálne 7 hodín bez nabíjania.
 • Porty – ich dôležitosť pocíti študent pri potrebe zapojiť nejaký komponent k počítaču. Skontrolujte, koľkými notebook disponuje a či je ich počet dostačujúci.
 • Webkamera – je súčasťou väčšiny notebookov.
 • Pevný disk – na záver snáď najdôležitejší parameter. Odporúčame vám kúpiť si notebook s SSD. Je rýchlejší, spoľahlivejší a s dlhšou výdržou ako HDD.

Nezabudnite dokúpiť aj príslušenstvo. Slúchadlá, myš či podložka pod myš sa študentovi určite zídu. Aj na ich nákup môžete získať zľavu, ak využijete Planeo zľavový kupón. O výbere a kúpe notebooku často rozhoduje cena. Tá zvykne zatieniť aj spomínané parametre. Najlepším riešením je brať ju do úvahy spolu s vlastnosťami notebooku. Ako vám cena notebooku môže napovedať o kvalite a výkonnosti notebooku?

 • Do 500€ – väčšinou sú primárne určené na zapisovanie poznámok, vypracovávanie zadaní, surfovanie po internete, sledovanie seriálov a pod. Dostačujúce sú pre žiakov základných škôl.
 • Za 600€ – väčšinou disponujú vyšším výkonom a zvládnu aj menej náročné editovanie fotografií a videí. Užitočné môžu byť najmä pre stredoškolákov. Vo voľnom čase ich môžu využiť aj na hranie menej náročných hier a sledovanie filmov.
 • Od 600€ do 1200€ – dostačujúci výkon a výborná výdrž batérie z nich robia skvelé notebooky pre všetkých študentov, najmä vysokoškolských.

Notebook dokáže školákovi ušetriť veľa času a skvalitniť jeho štúdium. Chcete mať istotu, že kupujete správny notebook? Neváhajte si spísať všetky kritériá, ktoré by mal podľa vás spĺňať a poraďte sa pri nákupe s odborným predajcom.